Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

portret tom

W dniu 20 października 2014 roku odbyła się w Krakowie, w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego konferencja "Państwo Demokratyczne, Prawne i Socjalne - Społeczeństwo, Polityka, Gospodarka" zorganizowana w związku z jubileuszem 45-lecia pracy naukowej i dydaktycznej Prof. Zbigniewa A. Maciąga, jednego z założycieli tej Akademii, stypendysty Fundacji Aleksandra von Humboldta i aktywnego członka SHP. W trakcie konferencji bardzo miłe słowa w swojej laudacji przekazał jubilatowi Prof. Bogusław Banaszak. W konferencji uczestniczyło wielu wybitnych prawników i konstytucjonalistów z całej Polski. W trakcie konferencji wręczono jubilatowi dedykowany mu kilkutomowy zbiór studiów naukowych dotyczących zagadnień konstytucyjnych, historyczno-prawnych, ustrojowych, społecznych, ekonomicznych i politycznych zatytułowany „Państwo Demokratyczne Prawne i Socjalne”. Dołączając do licznych gratulacji, list gratulacyjny od Prof. Tomasza Sterzyńskiego, Prezesa Zarządu Głównego SHP wręczył Jubilatowi Przewodniczący Oddziału Krakowsko-Katowickiego SHP Prof. Henryk Figiel.

Profesor Z. A. Maciąg miał duży wkład w rozwój SHP zwłaszcza od strony formalno-prawnej. Jest jednym z wybitnych znawców prawa konstytucyjnego. Początki jego aktywności naukowej są związane z pobytami w ówczesnej RFN, między innymi w ramach stypendium Fundacji  Aleksandra von Humboldta, Podstawy jego pozycji naukowej są związane z jego zainteresowaniem zagadnieniami demokratycznego i socjalnego państwa prawa w Niemczech.

Zarząd Główny Societas Humboldtiana Polonorum składa Jubilatowi najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dalsze owocnej pracy oraz wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Krótki reportaż filmowy z jubileuszu można znaleźć na stronie:

http://www.ktvi.pl/film,846,6,0,jubileusz_prof._zbigniewa_maciaga.html

 

1. Jubilat Prof. Zbigniew Antoni Maciąg

portret tom

 

2. Gratulacje składa Prof. H. Figiel

IMG 0072

 

3. Prof. Z. A. Maciąg na Sali z uczestnikami konferencji

IMG 0077

 

4. Wręczenie dedykowanego Jubilatowi zbioru studiów naukowych

IMG 0129

 

Joomla Templates by Joomla51.com