Alexander von Humboldt-Foundation:

Aktualności

Prof Klanska Austriacki Krzyz Zaslugi 25Z ogromna radością informujemy, że Prezydent Austrii Alexander Van der Bellen uhonorował naszą Koleżankę panią prof. Marię Kłańską, wieloletnią kierowniczkę Zakładu Literatury Niemieckiej Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki (Österreichisches Ehrenkreuz für Wissenschaft und Kunst) za zasługi dla literatury i sztuki austriackiej oraz za jej organizacyjny i merytoryczny wkład w rozwój współpracy naukowej z austriackimi uczelniami i instytucjami.

30 maja odbyło się wręczenie odznaczenia w trakcie uroczystości w Librarii Collegium Maius na Uniwersytecie Jagiellońskim, której gospodarzami byli rektor UJ Wojciech Nowak, generalny konsul honorowy Austrii w Krakowie Andrzej Tombiński i ambasador Austrii dr Werner Almhofer.

We wszystkich laudacjach podkreślano kwestię międzykulturowej kooperacji i znaczenie współpracy w ramach środkowoeuropejskiego środowiska badawczego.

Cenne prace naukowe autorstwa pani profesor dr hab. Marii Kłańskiej poświęcone literaturze austriackiej XIX i XX wieku jak również Galicji są efektem wieloletniej pracy i istotnym wkładem w popularyzację literatury i kultury austriackiej.

Serdecznie gratulujemy!

Prof Klanska Austriacki Krzyz Zaslugi 29

Prof Klanska Austriacki Krzyz Zaslugi 35

Joomla Templates by Joomla51.com