Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

PiernikW dniach 23 i 24 września odbyło się zorganizowane przez Fundację AvH kolloquium pn.
Virtual Humboldt Colloquium
Building Bridges, Moving Minds: The Role of the Humboldt Network in Fostering Research Cooperation in Europe

Niestety wydarzenie to miało tylko formę on-line. Pierwotnie było ono zaplanowane na wrzesień 2020 jako duże spotkanie w Warszawie humboldtczyków z państw Środkowej Europy (Czechy, Polska Słowacja i Węgry). Wybuch pandemii zmusił Fundację najpierw do przełożenia terminu na wrzesień 2021, a następnie również do zmiany formy na on-line.

Program sympozjum obejmował krótkie wprowadzające wykłady, dyskusyjne spotkania kandydatów do stypendiów z humboldtczykami, panel dyskusyjny poświęcony możliwościom i osiągnięciom młodych europejskich badaczy oraz workshop w trakcie którego mogli oni zaprezentować w formie krótkich wystąpień swoje osiągnięcia. Odbyła się także sesja posterowa z możliwością dyskusji z autorami w odrębnych „gabinetach”. Nowością była "60 Seconds Science Gallery" dająca możliwość przedstawienia swojej tematyki badawczej w formie 60 sekundowego filmu – i szereg osób, tak humboldtczyków jak i młodych uczonych z tej formy prezentacji skorzystało. Konferencja miała także program kulturalny – godzinę ze znanym satyrykiem Steffenem Möllerem od lat mieszkającym pomiędzy Berlinem a Warszawą.

Uczestnikom konferencji Fundacja przesłała małą niespodziankę – upominek zawierający m.in. piernikowe serce Rodziny Humboldta oraz zestaw do samodzielnego upieczenia piernika. Był to bardzo miły akcent.

W kolokwium uczestniczyło ok. 170 osób, w tym z Polski ponad 40 humboldtczyków oraz 6 młodych uczonych. Polskie uczestnictwo było bardzo aktywne bowiem prawie połowa prezentacji przygotowana została przez Polaków.

Joomla Templates by Joomla51.com