Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Prof. Michał Ciałkowski doktorem honoris causa Politechniki CzęstochowskiejMiło nam poinformować, że nasz Kolega i członek SHP prof. dr hab. inż. Michał Ciałkowski otrzymał 20.10.2021 r. tytuł doktora honoris causa przyznany mu przez Politechnikę Świętokrzyską w uznaniu jego osiągnięć w dziedzinie numerycznej mechaniki płynów, termodynamiki, techniki cieplnej i zastosowań metod komputerowych do rozwiązywania zagadnień termodynamicznych oraz z zakresu mechaniki płynów, a także zagadnień odwrotnych.

Jest to już kolejny doktorat hc naszego Kolegi – poprzednio w 2018 r. tym tytułem wyróżniła go Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie.

Więcej o sylwetce i osiągnięciach Laureata można przeczytać w Forum Akademickim
https://forumakademickie.pl/zycie-akademickie/prof-michal-cialkowski-d-h-c-politechniki-swietokrzyskiej/
oraz na stronie internetowej Politechniki Świętokrzyskiej:
https://tu.kielce.pl/22-dhc-psk/
gdzie również zamieszczona jest transmisja wideo z uroczystości.

Profesor M. Ciałkowski odbywał stypendium im. Aleksandra von Humboldta w Instytucie Napędów Strumieniowych i Turbin Reńsko-Westfalskiej Wyższej Szkoły Technicznej w Aachen (Institut für Strahlantriebe und Turboarbeitsmaschinen der RWTH Aachen) w roku 1980 pod opieką Prof. H. E. Gallusa.

Bardzo dziękuję za dostrzeżenie tego, co zrobiłem. Praca przynosiła mi przyjemność i radość z tego, że można pomóc innym. Bo każdy jest tyle wart ile może dać innym – mówi Profesor Michał Ciałkowski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak znaczących osiągnięć.

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com