Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

b_160_160_16777215_00_images_aktualnosci_2022_20220227_Solidarity_with_Ukraine.JPGPłaczę kiedy maluję tren obraz – napisała nasza rosyjska koleżanka

Koleżanki i Koledzy humboldtczycy,
Do rządów i nieobojętnych ludzi całego świata kierujemy apel o zatrzymanie tej wojny.

Do rządów i wszystkich nieobojętnych ludzi oraz światowej rodziny humboldtczyków!

Są takie momenty w historii, gdy nie można pozostać obojętnym. Taki moment jest teraz w Europie, który jest wynikiem inwazji Rosji prezydenta Putina na Ukrainę.

Stajemy po stronie wszystkich osób na Ukrainie i w Rosji, które nie chcą tej wojny. Rozpoczęta inwazja to nie tylko atak na Ukrainę. To atak na wolność, na demokrację, atak na prawdę oraz na prawo narodów do istnienia - a przede wszystkim do istnienia jednostek. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zatrzymać tę wojnę i przeciwdziałać jest skutkom. Zwracamy się z apelem do każdego o podjęcie wszelkich dostępnych i możliwych działań celem pomocy ludziom cierpiących wskutek działań wojennych.

W ramach swoich możliwości Societas Humboldtiana Polonorum deklaruje zapewnienie wszelkiej możliwej pomocy członkom rodziny humboldtowskiej z Ukrainy, którzy się o taką zwrócą i znajdą się w Polsce.

„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”
W obliczu strachu wybierzcie odwagę. W obliczu podziałów wybierzcie solidarność.

w imieniu ZG Societas Humboldtiana Polonorum
Prezes

Klubowi humboldtowskiemu Ukrainy zaoferowaliśmy nasza pomoc. Jeśli zaistniała by taka potrzeba i jeśli moglibyście się w tę akcję pomocy też jakoś włączyć (np. macie jakieś możliwości lokalowe) to prosimy o informację.

Solidarity with Ukraine


 

Joomla Templates by Joomla51.com