Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

Prof. Roman SłowińskiMiło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Roman Słowiński z Instytutu Informatyki Politechniki Poznańskiej został wyróżniony przez Fundację AvH prestiżową nagrodą Humboldtpreis. Prof. Słowiński jest światowej sławy naukowcem, a tematyka jego badań dotyczy automatyki, robotyki oraz informatyki i optymalizacji. Specjalizuje się w badaniach operacyjnych, komputerowym wspomaganiu decyzji oraz sztucznej inteligencji.

O Jego aktywności naukowej najlepiej świadczy liczba ponad 500 publikacji oraz kilkanaście książek. Jest laureatem „Polskiego Nobla” – nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej z 2005 roku, a także doktorem honoris causa uczelni z Belgii, Francji i Grecji. Od ponad 20 lat jest redaktorem naczelnym European Journal of Operational Research, a także członkiem redakcji ponad dwudziestu innych czasopism naukowych.

Prof. Słowiński jest od 2013 roku członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk, a w kadencji 2019-2022 wiceprezesem Akademii.

W imieniu środowiska polskich humboldtczyków zrzeszonych w Societas serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów w pracy badawczej oraz pomyślności w życiu osobistym.

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com