Alexander von Humboldt-Foundation:


Warning: Creating default object from empty value in /modules/mod_myrssreader_scrolling_news/helper.php on line 45

Aktualności

b_160_160_16777215_00_images_aktualnosci_2023_20230405_Slowinski.jpgMiło nam poinformować, że prof. dr hab. inż. Roman Słowiński z Politechniki Poznańskiej został kolejnym polskim laureatem Humboldt-Preis. W laudacji czytamy:

Profesor Roman Słowiński jest światowym autorytetem w dziedzinie badań operacyjnych. Dzięki swoim przełomowym osiągnięciom metodologicznym ukształtował badania w różnych dziedzinach, w szczególności w dziedzinie komputerowego wspomagania decyzji. Jego badania mają zastosowania w medycynie, farmakologii, inżynierii i ekonomii.

Nagrodę wręczał laureatowi nowy prezydent Alexander von Humboldt-Stiftung prof. Robert Schlögl. Uroczystość miała miejsce 24 marca 2023 w Bambergu w trakcie specjalnego sympozjum dla laureatów nagród.

Prof. Słowiński jest m.in. laureatem „Polskiego Nobla” - nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2005), doktorem honorowym kilku uczelni zagranicznych oraz członkiem rzeczywistym Polskiej Akademii Nauk i w latach 2019-2022 pełnił funkcje wiceprezesa PAN.

Więcej informacji można znaleźć na wikipedia.org

Kol. Słowiński jest członkiem Societas Humboldtiana Polonorum.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych znaczących osiągnięć.

Zarząd Główny SHP

Joomla Templates by Joomla51.com